MIMESIS


Dane teleadresowe
Ulica: Warszawska 155
Kod/miasto: 25-547 Kielce
Telefon: 41 331-10-74
GSM: 606-658-098
facebook: mimesis.taniec

Zespół Taneczny. Dawniej - Studio Tańca i Muzyki MIMESIS, którego założycielem jest Hubert Stachura

- mgr pedagog, absolwent studiów podyplomowych „Arteterapia – sztuka w nauczaniu, wychowaniu i terapii”, artysta tancerz dyplomowany przez Związek Artystów Scen Polskich (ZASP) w Warszawie. Członek zwyczajny Polskiej Federacji Tańca (PFT). Wieloletni nauczyciel i choreograf Studio Tańca „MIMESIS”. Wieloletni reżyser i choreograf uczniowskiego Teatru Hades przy I LO w Busku-Zdroju. Choreograf Wyborów Miss Polski Ziemi Świętokrzyskiej a obecnie Miss Województwa Świętokrzyskiego. Nauczyciel akademicki w Instytucie Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Jest byłym tancerzem Kieleckiego Teatru Tańca z którym podczas kilku lat pracy scenicznej występował w wielu spektaklach teatralnych i estradowych na prestiżowych scenach w kraju i zagranicą.

W zakresie produkcji telewizyjnych brał udział między innymi w Koncercie Justyny Steczkowskiej „Femme Fatale” (prod. TVP2), w video clipie „Wszyscy na scenę” Michała Milowicza oraz koncercie promocyjnym jego płyty „Teraz wiem”, w Sopot Festival 2005 z Dodą i Zespołem „Virgin”, w Sopot Festival 2006 w oprawie tanecznej oraz z zespołem „Big Stars”, oraz w teledysku „Gdybym nie zdąrzył” Andrzeja Piasecznego.

Specjalizuje się w technice jazzowej w zakresie której kształcił się głównie u Elżbiety Szlufik-Pańtak i Grzegorza Pańtaka. Pozostaje również pod wpływem modern jazz-underground Thierrego Vergera (występował w jego debiutanckim spektaklu w Polsce „DRAB-ZEEN”), oraz innych stylów tańca poznanych podczas wieloletniej praktyki. Jest entuzjastą i propagatorem „Rytmiki Viva” profesor Barbary Gruberne-Biernackiej. Obecnie dodatkowo rozwija się w zakresie tańców karaibskich czego skutkiem jest m.in. wicemistrzostwo Polski w Latin Show Duos Adults (2011r.).


« powrót do: Partnerzy
Kalendarz wydarzeń
styczeń Casting Miss i mister Woj. Swiętokrzyskiego
marzec-kwiecień Miss Heritage World
czerwiec Gala finałowa Miss Woj., Świętokrzyskiego
lipiec - sierpień Bursztynowa Miss Lata
sierpień-wrzesień Foto Models Poland
kwiecień-październik Konkurs Fresh Faces